שירות לקוחות
מרכז מידע
חיפוש
הירשמו לעלון המידע וקבלו עדכונים וטיפים חמים לתיבת הדוא"ל שלכם:


אני מעוניין לקבל:
 מידע ללקוחות עסקיים
 מידע ללקוחות פרטיים

בריאות וסיעוד » ביטוח סיעודי

אף אחד מאיתנו לא רואה את עצמו נקלע למצב סיעודי, אך התקדמות מדע הרפואה והעלייה בתוחלת החיים מעלים את הסיכון לכך. ביטוח סיעודי משמש כרשת ביטחון כלכלית כאשר המבוטח נקלע לצורך של טיפול סיעודי.

הצורך ברכישת ביטוח סיעודי נובע ממספר גורמים:

עלויות גבוהות – טיפול סיעודי דורש הוצאות רבות, בין אם הטיפול נעשה בבית ובין אם במוסד ייעודי לכך

סיוע חלקי בלבד של מוסדות המדינה – חולים סיעודיים יכולים לקבל סיוע חלקי בלבד, שאינו תורם באמת לעלויות הגבוהות של המטפלים והחולה

הבטחת רמת החיים – על ידי רכישת ביטוח סיעודי החולה מבטיח כי הוא והקרובים לו ישמרו על רמת החיים אליה התרגלו ללא צורך במציאת מקורות   מימון חלקיים
 
מהו מצב סיעודי? ומתי ניתן לתבוע ביטוח סיעודי?

מצב סיעודי מוגדר כמצב בריאות ותפקוד ירודים של המבוטח כתוצאה ממחלה, תאונה או ליקוי בריאותי אשר בגינו הוא אינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי (לפחות 50% מהפעולה) של לפחות 3 מתוך 6 הפעולות המפורטות להלן (פעולות ה- ADL):

  1. לקום ולשכב - יכולתו העצמאית של המבוטח לעבור ממצב שכיבה לישיבה ו/או לקום מכסא, כולל ביצוע פעולה זו מכסא גלגלים ו/או ממיטה.
  2. להתלבש ולהתפשט - יכולתו העצמאית של המבוטח ללבוש ו/או לפשוט פריטי לבוש מכל סוג ובכלל זה לחבר ו/או להרכיב חגורה רפואית ו/או גפה מלאכותית.
  3. להתרחץ - יכולתו העצמאית של המבוטח להתרחץ באמבטיה, להתקלח במקלחת או בכל דרך מקובלת, כולל פעולת הכניסה והיציאה לאמבטיה או למקלחת.
  4. לאכול ולשתות - יכולתו העצמאית של המבוטח להזין את גופו בכל דרך או אמצעי (כולל שתייה ולא אכילה בעזרת קש), לאחר שהמזון הוכן והוגש עבורו.
  5. לשלוט על סוגרים - יכולתו העצמאית של המבוטח לשלוט על פעולת המעיים ו/או פעולת השתן. אי שליטה על אחת מפעולות אלה אשר משמעה למשל שימוש קבוע בסטומה או בקטטר בשלפוחית השתן או שימוש קבוע בחיתולים או בסופגים למיניהם, יחשב כאי שליטה על הסוגרים.
  6. ניידות - יכולתו העצמאית של המבוטח לנוע ממקום למקום. ביצוע פעולה זו באופן עצמאי וללא עזרת הזולת. העזרות בקביים ו/או במקל ו/או בהליכון ו/או באביזר אחר כולל מכני או מוטורי או אלקטרוני, לא תחשב לפגיעה ביכולתו העצמאית של המבוטח לנוע. אולם, ריתוק למיטה או לכיסא גלגלים, ללא יכולת הנעתו באורח עצמאי ע"י המבוטח, ייחשב כאי יכולתו של המבוטח לנוע

לחילופין מוגדר מצב סיעודי כמצב בו הבריאות והתפקוד של המבוטח ירודים עקב "תשישות נפש" שנקבע ע"י רופא מומחה בתחום.

לעניין זה, "תשישות נפש" מוגדרת כפגיעה בפעילותו הקוגניטיבית של המבוטח וירידה ביכולתו האינטלקטואלית, הכוללת ליקוי בתובנה ובשיפוט, ירידה בזיכרון לטווח ארוך ו/או קצר וחוסר התמצאות במקום ובזמן, הדורשים השגחה במרבית שעות היממה על פי קביעת רופא מומחה בתחום, שסיבתה במצב רפואי כגון: אלצהיימר וצורות דמנטיות שונות.

בישראל קופות חולים וחברות ביטוח מציעות ביטוחים סיעודיים כאשר המוצרים נבדלים הן בתנאי הכיסוי והן בצורת התשלום בעת אירוע ביטוחי. האפשרויות העומדות בפני המבוטח הינן רבות ומשפיעות לעיתים באופן ניכר על העלויות וכן היקף הכיסוי.

לקוחותינו נהנים מיעוץ מקיף ומקצועי אשר יאפשר להם לבחור את המוצר הנכון ביותר לצרכיהם תוך שימת דגש על עלות מול תועלת וראיה לטווח ארוך.

  צור איתנו קשר עוד היום כדי לשוחח עם מומחה בתחום.
 
לעזרתך קיבצנו שאלות ותשובות בתחום הסיעודי לחץ כאן
באפשרותך לעיין במדריך לקונה ביטוח סיעודי אשר נועד לשם הרחבת המידע לציבור בנושא הביטוח הסיעודי ועל מנת לסייע לאדם המעוניין לרכוש ביטוח זה. המדריך נכתב ע"י אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר. לפתיחת המדריך לחץ כאן.
 
© Hava Paz Insurance Agency Ltd.