שירות לקוחות
מרכז מידע
חיפוש
הירשמו לעלון המידע וקבלו עדכונים וטיפים חמים לתיבת הדוא"ל שלכם:


אני מעוניין לקבל:
 מידע ללקוחות עסקיים
 מידע ללקוחות פרטיים

ביטוח רכוש » ביטוח דירה

מי לא חולם על בית משלו? מי לא מכיר את המושג בית חלומותי? הבית שלנו הוא אחד הנכסים אם לא הנכס החשוב ביותר שלנו. אנו עובדים שנים רבות ומשקיעים בביתנו את מיטב כספינו ומרצנו – ריהוט, ביגוד, עיצוב, מכשירי חשמל יקרים, תכשיטים ועוד המון חפצים יקרי ערך.

 

מכיוון שביתנו יקר לנו מאוד עלינו לשמור עליו ושלם כך נועד ביטוח הדירה.

 

ביטוח הדירה מתחלק לשניים –

 

ביטוח מבנה:

 

ביטוח מבנה הינו הביטוח הבסיסי ביותר להגנה על הבית שלנו. מכסה את החלקים הקבועים בבית ובראשם הקירות. כך למשל, ביטוח מבנה יכסה גם מרפסות, צנרת ביוב ואינסטלציה, וצמודי מבנה (כגון ארונות מטבח, אסלות וכדומה), נזק לדוודים, מתקני טלפון וחשמל, מערכת הסקה, גג וכדומה. הביטוח יכסה אותך במקרה של התלקחות אש, שריפה, פריצה, נזקי טבע כגון רעידת אדמה, סופה או נזקי שיטפון, נפילת חפצים או גופים שונים על הבית כגון עץ, כלי טיס, התנגשות רכב, חבלה מכוונת או פריצה וגניבה שגרמו נזק למבנה.

 

צד ג – נזקים שמקורם בדירתך כגון נזקי צנרת ואש יכולים להתפשט לשכנים ולגרום נזק רב. ביטוח המבנה כולל כיסוי לנזקים הנגרמים על ידך (שלא בזדון) לצד ג.

 

רעידת אדמה – בביטוח מבנה הדבר הראשון שעולה לכל אחד מאיתנו בראש הוא רעידת אדמה. אין אחד שלא שמע מה קרה ביפן ומומחים טוענים שגם בישראל צפויה להיות רעידת אדמה בקנה מידה גדול וזה רק עניין של זמן.

כיסוי לרעידת אדמה זהו הכיסוי החשוב ביותר לביטוח המבנה ויש לדאוג להוסיפו שכן אינו נכלל בביטוח המבנה הבסיסי.

 

ביטוח תכולה:

 

כפי שכבר נאמר, במשך השנים אנו צוברים רכוש רב ויקר ערך. ביטוח תכולה הוא ביטוח שמכסה מפני נזקים שעלולים להגרם לרכוש זה המצוי בדירה. הביטוח מכסה מגוון גדול של סיכונים: פריצה, גניבה, שוד, שריפה, שיטפון או הצפה ממקור מים חיצוני, ברקים, רעמים, סערות, התפוצצויות, פגיעות בזדון, ומקרים נוספים כמפורט בפוליסה.

 

ביטוח תכולה נחלק לשניים –

 

ביטוח מקיף לתכולה:

 

ביטוח מקיף לתכולה מכסה כנגד אותם סיכונים המפורטים בפוליסה אשר העיקריים שבהם הם - אש, ברק, התפוצצות, פריצה, נזקי  זדון, נזקי טבע ורעידת אדמה. קרה מקרה הנכלל באותה רשימת סיכונים הנזק יכוסה.

 

ביטוח כל הסיכונים:

 

ביטוח כל הסיכונים עובד הפוך מביטוח מקיף לתכולה ומכסה כל נזק שאינו נכלל ברשימת החריגים בפוליסה. רכוש המבוטח במסגרת כיסוי זה מכוסה גם במקרה גניבה או אבידה גם מחוץ לדירה - תכשיטים, כלי זהב, שעונים, פרוות, מצלמות, אופניים, מסרטות, כלי נגינה, תמונות, פסלים, אוסף בולים, כלי כסף, אוסף מדליות ואוסף מטבעות.

בחלק מחברות הביטוח נהוג לכלול  בביטוח התכולה ללא תוספת פרמיה ביטוח "כל הסיכונים" לתכשיטים עד 10% מסכום ביטוח התכולה. כיסוי לסכום נוסף אפשר לרכוש תמורת פרמיה נוספת.

 

רכישת פוליסת ביטוח תכולה יכולה לדרוש ביצוע של סקר הערכה לשווי התכולה ובהחלט יתכן מצב של סוקר מטעם חברת הביטוח שיבוא לנכס על מנת לתת הערכה כללית של שווי התכולה .

 
הרחבות נוספות לביטוח דירה:
 
חבות מעבידים - כיסוי לאחריות המבוטח על פי פקודת הנזיקין, כלפי עובדי משק הבית (כמו עוזרת בית או גנן).
 
תיקון מכשירים חשמליים - מקנה שירות תיקונים מקיף למכשירים החשמליים
 
הוצאות שכר דירה - החזר הוצאות שכר דירה חליפי למבוטח שנדרש לפנות את דירתו ולשקם את נזקי המבנה.
 
הוצאות פינוי הריסות -ניקוי הדירה, פינוי הריסות, סיוד וחיבור לרשתות תקשורת, חשמל, מים וביוב.
 

בטח את רכושך היקר לך מכל עוד היום.

 

צור עימנו קשר דרך טופס זה ונחזור אליך בהקדם

 

© Hava Paz Insurance Agency Ltd.